Sesje plenerowe


Z początkiem wiosny rozpoczęliśmy sesje plenerowe. Wykonane prace zostaną poddane obróbce w programie graficznym, a następnie zaprezentowane odbiorcom podczas wystawy. Więcej szczegółów i dokładne daty prezentacji wkrótce.

Fotografie z koncertu Główny Zawór Jazzu


29 maja 2021 roku w Domu Kultury w Górze odbył się koncert zespołu Główny Zawór Jazzu. Była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności fotograficznych oraz podszkolenia swojego warsztatu z fotografii koncertowej. 

Jak wyszło?  - Sprawdźcie sami.

Autorami fotografii są Maja Klamka i Antoni Bazylewicz

Fotografia plenerowa i ćwiczenia z obsługi drona

W piękny poniedziałek 19 kwietnia wybraliśmy się w plener. Uczestnicy zajęć oprócz poczucia wszechogarniającej wiosny mogli pierwszy raz w tym roku sfotografować budzącą się do życia przyrodę. 

Grupa podstawowa za zadanie miała sfotografowanie architektury w nietuzinkowy sposób. Przedstawione obiekty musiały być uchwycone z ciekawego, niepublikowanego wcześniej miejsca.

Grupa zaawansowana  po raz pierwszy odbyła ćwiczenia z obsługi drona. Co wynikło z obydwu warsztatów -
-zobaczcie sami w galerii i w linku poniżej.


Prace graficzne w programie Photoshop


W miniony czwartek 8 kwietnia pracowaliśmy nad obróbką graficzną fotografii wykonanych na przestrzeni lat 2019-2021. Poniżej publikujemy namiastkę trzech z nich. Jeśli warunki pozwolą, wkrótce ukaże się wystawa naszych prac.

Digitalizacja filmów 8mm


Z dniem 22 marca Grupa Filmowo-Fotograficzna działająca przy Domu Kultury

w Górze podjęła pierwsze kroki w kierunku digitalizacji filmów pochodzących
z archiwum górowskiego Domu Kultury oraz filmów przekazanych od mieszkańców. Na "pierwszy ogień" poszedł film "DZIEŁO RĄK". 
Film jest tworem Wojciecha Czerskiego, Józefa Lesiaka i Jerzego Kozakiewicza, działających kilka dekad temu 
w Amatorskim Klubie Filmowym "Profil" w Górze.


Jeśli projektory, skanery i taśmy okażą się na tyle łaskawe i skore do współpracy, to już wkrótce będziemy mogli zobaczyć filmy w postaci cyfrowej na naszych ekranach komputerów czy smartfonów.

Przed Grupą Filmowo-Fotograficzną jeszcze spore wyzwanie, gdyż obraz należy połączyć z dźwiękiem, który także zapisany jest na taśmie szpulowejPosłuży do tego cyfrowa obróbka w programie montażowym podczas zajęć. Jak widać pracy jeszcze sporo, lecz dopiero wtedy powstaną gotowe filmy na miarę XXI w.

Making of - Zdjęcia do teledysku na Dzień Kobiet


1 marca 2021 r. garderoba i scena górowskiego DK przerodziła się kolejny raz w plan zdjęciowy. Trzy piękne kobiety na co dzień działające wokalnie w Big Bandzie, starały się skraść serca panom. Agata Kukuła, Weronika Błażejewska
i Zuzanna Broniewicz malowały, przebierały, tańczyły i śpiewały o tym jak fajnie jest być kobietą. Męska załoga Grupy Filmowo-Fotograficznej już teraz składa serdeczne życzenia i zaprasza do śledzenia serwisu YouTube oraz Facebooka Domu Kultury w Górze, gdzie ukaże się teledysk z utworami Być Kobietą oraz Sex Appeal.

Archiwum prac 2015-2020


Klikając w miniaturę zdjęcia odniesiesz się do prac Sekcji Filmowej z lat 2015-2017 oraz Grupy Filmowo Fotograficznej z lat 2019-2020