Miejsce Odkrywania Talentów
  
Facebook Domu Kultury
 
Big Band Domu Kultury
 
Repertuar kina
 
Grupa filmowa Domu Kultury
 
Warsztaty plastyczne
 
Warsztaty rękodzielnictwa
 

Sztab
   Regulamin Wolontariusza   Ankieta Wolontariusza  Lista Wolontariuszy  Aktualności

Jak zostać wolontariuszem WOŚP? 

Regulamin wolontariusza 22.Finału WOŚP 

Bardzo Ci dziękujemy, że właśnie czytasz tę informację, czyli masz zamiar nam pomóc w czasie Finału.

•    Chcesz pomóc - zgłoś się do Sztabu

Wzorem lat ubiegłych w wielu miastach Polski powstaną lokalne Sztaby organizujące „miejscowy Finał”.To właśnie do nich musisz się zwrócić, jeśli chcesz zostać wolontariuszem. To Sztab czuwa nad rozdaniem ankiet, identyfikatorów, puszek, serduszek. To także Sztab Cię rozliczy z zebranych pieniędzy.

Jak szukać Sztabu w Twojej miejscowości? Oczywiście przez internet. Znajdź na liście Sztab w swoim mieście i... zgłoś się z pomocą! Do swojego miejscowego Sztabu możesz zadzwonić, wysłać e-maila, albo po prostu do niego pójść i zaproponować swoją pomoc (jako wolontariusz kwestujący lub przy liczeniu pieniędzy, przy czynnościach organizacyjnych itp.)

Sztab otrzymuje od nas określoną liczbę ankiet. Z każdej z nich musi się rozliczyć. Tak samo Ty,zgłaszając się do Sztabu, musisz przyjąć zasady, na jakich on działa i w nim rozliczyć się z zebranej sumy. Sztab natomiast ma obowiązek dopilnowania, aby zebrane przez Ciebie pieniądze zostały dokładnie policzone i ma obowiązek zgłosić nam, ile pieniędzy zebrałeś. My darzymy Sztab zaufaniem - Ty też możesz mu zaufać.

•    Nadchodzi 22. Finał Orkiestry

Jeśli już wszystkie formalności zostały zachowane i wykonane,  masz w ręku zalaminowany identyfikator i bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat - musisz być pod opieką osoby dorosłej.

Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Tobą czuwają tego dnia Dobre Anioły.

Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej puszki i nie możesz tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił - możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu.

Kiedy oddasz puszkę, jej zawartość zostanie przeliczona, a Ty dowiesz się, ile pieniędzy zebrałeś. Sztab wpisuje tę kwotę na kuponie rozliczeniowym, który ZATRZYMUJESZ DLA SIEBIE - to jest Twój dowód na to, że się z nami rozliczyłeś. 

 
BIP Domu Kultury
 
RODO
 
Deklaracja Dostępności
 
WOŚP
 
PGNIG
 
Gaz System
 
Historia