Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XI Konkurs Muzyczny "Jeszcze Wiruje Twoja Płyta - Krzysztof Krawczyk"
XI Konkurs Muzyczny "Jeszcze Wiruje Twoja Płyta - Krzysztof Krawczyk" z udziałem naszych wokalistek! Gabriela Gała oraz Małgorzata Gołebiowska zmierzyły się dzisiaj z repertuarem niezapomnianego artysty we wrocławskim klubie ANIMA. To ich debiut konkursowy, a pozyskane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Brawo dziewczyny!

Podsumowanie konkursu "Uroda słowa w języku esperanto"


8.06.2022 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyło się podsumowanie konkursu „Uroda słowa w języku esperanto”. Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej we Wrocławiu, Klub Esperanto i Dom Kultury w Górze. W części artystycznej na scenie zaprezentował się zespół taneczny GRACJE z Wrocławia oraz zespół śpiewaczy ANCORA z Góry.

6. Festiwal Piosenki Dziecięcej ANIMKA we Wrocławiu
Dobre wieści! Lena Nikiel, Dominika Zielińska oraz Natalia Mazurczak 3.06.2022 r. wzięły udział w finałowych przesłuchaniach 6. Festiwalu Piosenki Dziecięcej ANIMKA we Wrocławiu.
Lena Nikiel uzyskała wyróżnienie! Brawo Lenka - oby tak dalej!
Gratulujemy też Dominice i Natalii. Dziewczyny zdobyły niezbędne artystyczne doświadczenie, a przecież to nasze najmłodsze wokalistki!
Dziękujemy naszej niezawodnej Pani instruktor Alicji Sajdak za przygotowanie całej ekipy!
Trzymamy kciuki za dalsze postępy.

Dzień Dziecka


Wczorajszy dzień należy uznać za jeden z najlepszych w roku! Z okazji Dnia Dziecka na Plażowej Arenie zorganizowaliśmy festyn dla najmłodszych. Kolejka do waty cukrowej i popcornu nie miała końca. Animatorzy-wolontariusze pracowali na najwyższych obrotach, czego efektem były uśmiechnięte buzie dzieci. Balony i misiu Scooby-Doo były jedną z wielu atrakcji. Jesteśmy zadowoleni z tak licznego przybycia najmłodszych gości na festyn. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i w szczególności naszym Animatorom za dobrą robotę. Do zobaczenia 18 czerwca ponownie na Plażowej Arenie! Szczegóły wkrótce...

Koncert Pieśni Maryjnych


Niedzielny wieczór przysporzył nam wiele emocji. Zespół wokalny Cantus, pod dyrekcją Tomasza Sowińskiego, zaczarował widownię w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej swoim wykonaniem pieśni Maryjnych. Wysoki poziom artystyczny, dbałość o każdy szczegół oraz ogromne serce włożone w śpiew - prawdziwy majstersztyk. Mogliśmy usłyszeć również utwory solowe oraz duety z akompaniamentem. Owacja na stojąco, wiele ciepłych słów po koncercie skierowanych do artystów - to mówi samo za siebie!
Dziękujemy Wam za tą piękna ucztę duchową. Miejmy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.
Autorem zdjęć jest Pan Józef Dmuchowski.

Dzień Matki


Wspomnienia Koncertu z okazji Dnia Matki okiem aparatu.
Doskonała praca wszystkich sekcji naszego DK. Młodzi artyści dali z siebie wszystko, a Wasze występy sceniczne budują doświadczenie artystyczne, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Życzymy Wam wielu udanych prezentacji i takiego zaangażowania, jak podczas występu dla Mam!

Scena mobilna


Budżet Obywatelski Gminy Góra 2022 został zrealizowany!
Mobilna scena dotarła dzisiaj do naszego miasta. Wraz z pracownikami OKF przeszliśmy szkolenie eksploatowania nowego nabytku i już niedługo w pełnej krasie ujrzymy scenę podczas imprez organizowanych na terenie naszego regionu. Pierwsza okazja 18 czerwca. Szczegóły wkrótce...
Dziękujemy jeszcze raz mieszkańcom za oddane głosy!

Plakat Dzień Dziecka

Dzień Dziecka


Już niedługo mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w plenerze, zapraszamy!

Plakat Dzień Matki

Dzień Matki


Na sali widowiskuwej już niedługo zaprezentują się dla MAM sekcje Domu Kultury. Zapraszamy!

Galeria Akustycznie Gramy

Akustycznie Gramy


Piątkowy wieczór 13-tego spędziliśmy przy dobrej muzyce na Plażowej Arenie w Górze! Projekt Akustycznie Gramy po raz pierwszy opuścił mury DK i zagraliśmy na świeżym powietrzu. W pierwszej części wysłuchaliśmy wokalistek Big Band Domu Kultury w Górze, które czarowały publikę swoimi głosami w różnorodnym repertuarze. Brawo dziewczyny! Następnie na scenie zaprezentowali się nasi goście - Wojtek "Griper" Frąckowiak oraz Maciej Mielcarek. Wystarczy powiedzieć jedno - chapeau bas Panowie!

Plakat Koncert Pieśni Maryjnych

Koncert Pieśni Maryjnych


Koncert w wykonaniu zespołu CANTUS już 29 maja 2022 r. w Kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze.

Plakat Akustycznie Gramy

Akustycznie Gramy


Wojciech Frąckowiak i Maciej Mielcarek  już 13 maja 2022 r. ZAPRASZAMY!

Galeria XXVIII Konkursu Piosenki Lwowskiej i WileńskIej

XXVIII Konkurs Piosenki Lwowskiej i WileńskIej


XXVIII Konkurs Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej to już historia! Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, ponownie mogliśmy kultywować tą przepiękna tradycję. Wszystkim przybyłym solistom i zespołom pięknie dziękujemy za serce, które oddaliście na scenie.
Komisja konkursowa w składzie: Emilia Ziegler, Jan Kubiak oraz Zbigniew Śliwiński, stanęła przed trudnym zadaniem nagrodzenia naszych artystów. Po burzliwych obradach udało się! Werdykt:
SOLIŚCI od 7 do 12 lat:
1. Natalia Lemantowicz - SP1 Chorzów
2. Lena Nikiel - DK Góra
3. Hanna Olejniczak - DK Góra
wyróżnienia: Magdalena Szkuta i Piotr Szkuta - Gmina Rudna
SOLIŚCI od 13 do 17 lat:
1. Hanna Górecka - DK Góra
2. Gabriela Gała - DK Góra
3. Maja Bójko - DK Góra
SOLIŚCI 18+:
1. Wiesława Bagińska - ZPK Wąsosz
2. Danuta Metelica - ZPK Wąsosz
3. Leokadia Macedońska - ZPK Wąsosz
ZESPOŁY:
1. Zespół Folklorystyczny Marzenie - Szklarki
2. Zespół Osetnopolanie - DK Góra
3. Zespół Folklorystyczny Sasanka - Rudna
NAGRODA BURMISTRZA GÓRY: Zespół Śpiewaczy Góreczanki - OKSiAL w Miejskiej Górce
NAGRODY DYREKTORA DOMU KULTURY: Zespół Folklorystyczny Lubin - Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Śpiewajcie, grajcie, kultywujcie tradycję! Widzimy się niebawem!

Spotkanie Wielkanocne

Spotkanie Wielkanocne Klubu Seniora "Pogodna Jesień"


W czwartek 21 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora "Pogodna Jesień" w sali klubowej Domu Kultury w Górze. Prezes stowarzyszenia Bronisław Barna uroczyście rozpoczął wydarzenie, wygłaszając krótkie przemówienie na temat tradycji wielkanocnych w Polsce. Podziękował też wszystkim sponsorom, dzięki którym takie spotkania i świętowanie jest możliwe. Po krótkiej części oficjalnej, zakończonej modlitwą, zgromadzeni usiedli do stołów, by wspólnie jeszcze raz móc świętować ubiegłe niedawno święta w gronie swojego stowarzyszenia. W spotkaniu wzięło udział niemal 50 osób. Oko organizatorów cieszyła nie tylko frekwencja, potrzeba spotkania integracyjnego, ale też chęć udziału w zabawie muzycznej. 

                                                                    DNI GÓRY 2022
Tegoroczne Dni Góry odbędą się w dniach 2022.07.23. - 2022.07.24. na stadionie miejskim w Górze. W związku z powyższym informujemy o możliwości prowadzenia w tym czasie handlu oraz wystawienia stoisk przez podmioty gospodarcze. 
Zainteresowani, proszeni są o złożenie pisemnej oferty do dnia 2022.05.20. (według załącznika):  >>>Załącznik<<<
- bezpośrednio: Ośrodek Kultury Fizycznej, ul. Sportowa 1, 56-200 Góra
- e-maliem: okfgora@wp.pl
- faxem: 655-432-503
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
- 655-432-503 (do godz. 15)
- 606-755-924


strona    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10