Wystawa

Wystawa młodej artystki


"Jestem zwykłą nastolatką lubiącą malować." - tak mówi o sobie 14-letnia Julia Andrzejczak, której wystawę można podziwiać w sali klubowej DK. Podziwiamy pasję Julii oraz z całego serca życzymy jej dalszych sukcesów i wiele inspiracji. Państwa zapraszamy do obejrzenia wystawy, której "zajawkę" przedstawiamy w galerii po lewej.

Koncert Łukasza Zagrobelnego


Fotorelacja z koncertu dostępna w galerii.

Koncert Gramy dla Gosi

Gramy dla Gosi


Gramy dla Gosi w DK!
Całkowity dochód z biletów przeznaczony na leczenie naszej bohaterki.
Wygrywamy zdrowie!

Koncert zespołu Główny Zawór Jazzu 29.05.2021 r.


Koncert zespołu Główny Zawór Jazzu

Dzień Dziecka 2021

Spektakl grupy teatralnej

Warsztaty z gry na afrykańskich bębnach

Warsztaty z gry na afrykańskich bębnach


Druga niedziela warsztatów gry na afrykańskich bębnach djembe i dundun za nami. Uwierzcie - jest naprawdę głośno, ale bardzo klimatycznie! Chciałbyś spróbować swoich sił? Dołącz do ekipy. Warto! Ethnica-Art - Warsztaty gry na bębnach djembe i dundun zapraszają.


Warsztaty Big Bandu

Warsztaty Big Bandu


Bardzo ważne, efektywne oraz ekscytujące godziny zajęć przepracował  Big Band Domu Kultury w Górze . Wszystko za sprawą naszego gościa, a był nim dyrektor oraz dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej z Lubinia,  czy też założyciel i prowadzący zespół  DZIUBEK BAND  - Pan Mariusz Dziubek. Cenne wskazówki na długo pozostaną w pamięci muzyków, jak i samego dyrygenta naszego zespołu. Muszą Państwo uwierzyć nam na słowo, że Pan Mariusz to świetny specjalista i pasjonat, ale przede wszystkim wspaniały człowiek!  Dziękujemy!


Wystawa Eksponatów Ziemi Górowskiej

Wystawa Eksponatów Ziemi Górowskiej


Nowa ekspozycja, odrestaurowane gabloty oraz ulotki promocyjne naszego miasta, czekają na odwiedzających Wieżę Głogowską od soboty 15 maja. Wszystko to z okazji Europejskiej Nocy Muzeów. Na wystawie zaprezentowane będą m.in. stare przedwojenne butelki z górowskich browarów, bilet na pociąg nieistniejącej linii Głogów - Niechlów - Góra - Bojanowo, czy list adresowany do proboszcza Grunweila z Quilitz bei Glogau (Kwilice koło Głogowa) przez Josepha Feinera ze Sławęcic, z oryginalnym stemplem poczty Guhrau. To jednak nie wszystkie eksponaty. Prócz przedwojennych ciekawostek, udostępniamy kilka smaczków naszej historii po 1945 roku. 
Archiwa pochodzą ze zbiorów Andrzeja Bakacza i Marka Kempowicza. Większość opisów przygotowała Anna Gołębiowska, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy tym samym do współtworzenia kolejnej edycji, użyczając swoje skrywane dotąd skarby. 

Przypominamy, że Wieża Głogowska otwarta jest w każdą środę i czwartek w godz. 12:00 - 15:00, oraz pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca oraz drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 14:00 - 17:00. Ze względu na pandemię Covid-19 w obiekcie może przebywać 1 osoba zwiedzająca.

Plakat

Europejskie Smaki


29 maja w Górze to plenerowe granie! Link do wydarzenia po kliknięciu w zdjęcie.


To jednak nie wszystko! Ciekawa propozycja od Fundacji Centrum Aktywności Twórczej, Eurodesk Leszno.  Zapraszamy! Będzie się działo! 


Spis Powszechny Ludności

Szanowni Państwo,


od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest najważniejsze, obowiązkowe badanie statystyczne –   Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) . NSP 2021 to czas, kiedy państwo, zadając wszystkim obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, NSP jest jedynym źródłem danych.

Obowiązkową metodą spisu jest tzw. samospis , tj. samodzielne spisanie się przez Internet. W związku z tym, tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy  do spisania się już dziś poprzez aplikację spisową dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 279 99 99. Więcej informacji dostępnych jest na stronie spisowej https://spis.gov.pl/


Górowska scena letnia


Startujemy w programie "Piast wspiera region", w którym niezbędne są Państwa głosy!  Nasz projekt to "Górowska scena letnia", który niewątpliwe przyczyni się do rozwoju kulturalnego naszej gminy. Wnioskujemy o kwotę 50 000 zł i z Państwa pomocą może się to udać!  Głos nic nie kosztuje, a można robić to raz dziennie! Wystarczy kliknąć w link poniżej, zagłosować i potwierdzić mailowo. Zakończenie głosowania 23 maja. Razem damy radę!


strona    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10