Grupa dzieci

Lato z Domem Kultury 9-12.08.2021 r. Poniedziałek zaczęliśmy od seansu bajkowego, natomiast w drugiej części zajęć zaczarowała nas Afryka! Podziękowania kierujemy do Biblioteki Miejskiej w Górze za niezapomnianą moc wrażeń kulturalnych.

Wtorkowe zajęcia odbyły się z cennym przesłaniem! Wszystko za sprawą naszych gości, którzy z oddaniem opowiadali o swojej pracy. Podziękowania kierujemy do KPP w Górze oraz Straży Pożarnej w Górze. Jesteście wielcy! Nie zabrakło również aktywności fizycznej na piasku, jak i w tańcu. Dzięki ZUMBA GÓRA-Agata.

Zakończyliśmy akcję wakacyjną wizytą w Parku Linowym w Lubin Spora dawka dobrej zabawy, która skutkowała dłuuugim i mocnym snem w drodze powrotnej. Nie zabrakło również wartościowej lekcji historii w tamtejszym muzeum. Dziękujemy ekipie parku za gościnę! Wszystkich uczestników akcji Lato z Domem Kultury serdecznie pozdrawiamy i... do zobaczenia za rok!


Grupa dzieci

Lato z Domem Kultury 3 i 5.08.2021 r. 


Muzyczny wtorek z Big Bandem Domu Kulturyw Górze za nami! Instruktorzy DK z wielką chęcią opowiadali o swoich doświadczeniach i przygodach związanych z zespołem. Ponadto każdy uczestnik zajęć miał szansę spróbowania swoich sił wokalnych, czy też gry na instrumentach.
Teren powiatu górowskiego nie jest już nam obcy, wycieczka odbyła się oczywiście w czwartek! Wszystko za sprawą niezastąpionej Pani Eli Maćkowskiej, której z całego serca dziękujemy! Nikt z taką pasją nie opowiada o historii, jak Pani Ela. Wiele słowa podziękowania też kierujemy do Filii Bibliotecznej w Czerninie. Super dzień!

Grupa dzieci

Lato z Domem Kultury 27 i 29.07.2021 r. 


Pierwszą połowę wtorkowych zajęć spędziliśmy przy piłce plażowej nożnej i siatkowej. Druga połowa zajęć była bardzo skoczna dzięki ZUMBA GÓRA-Agata, za co serdecznie dziękujemy.
W czwartek odbyła się kolejna wycieczka.Tematyką wycieczki była historia ziemi górowskiej. Dzięki Pracowni Historii Ziemii Górowskiej, zaangażowaniu pani Eli Maćkowskiej, mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy. Dziękujemy za bardzo miło spędzony dzień. Za tydzień dalszy ciąg ciekawostek historycznych. Zapraszamy do galerii.

Święto Jemioły i Pieroga

Jemielno Święto Jemioły i Pieroga 27.7.2021 - występ zespołu Osetnopolanie

Grupa dzieci

Lato z Domem Kultury 20-22.07.2021 r.


Kolejne dni akcji za nami. W muzyczny wtorek były bębny afrykańskie w połączeniu z tańcem oraz scena rozgryziona od kuchni, czyli warsztaty z oświetlenia i nagłośnienia. Za organizację zajęć dziękujemy paniom Dorocie Izdebskiej i Małgorzacie Szczęsnej z Basslapton.
Środa okazała się bardzo aktywny i ciekawa. Podziękowania ślemy pani Basi i Wiktorii z Nadleśnictwa Góra Śląska za poprowadzenie zajęć oraz pani Darii Roszak-Multańskiej za udostępnienie terenu rekreacyjnego Szkółki Leśnej.
Czwartkowe zajęcia rozpoczęliśmy inaczej niż zazwyczaj. Całą grupą udaliśmy się do Tarchalina, gdzie w gospodarstwie pod nazwą Alpakomania Tarchalin mogliśmy podziwiać urodę tych przesympatycznych zwierząt. Składamy serdeczne podziękowanie własicielom za możliwość spędzenia czasu w sposób miły i edukacyjny.

Grupa dzieci

Lato z Domem Kultury 15-16.07.2021 r.


Piękna pogoda towarzyszyła naszym grupom w czwartkowych letnich zajęciach. Gra terenowa przysporzyła wiele radości i zabawy, a umysły działały na najwyższych obrotach. Super dzień! Kolejny dzień był męczący, ale pozostawiający wiele niezapomnianych wrażeń. Ogromne podziękowania kierujemy do naszych gości: Wojtka Kozłowskiego z Funky Flava Dance School oraz Natalii Skoczylas i grupie mażoretek z Akademii mazoretek MARI MAR. Jesteście cudowni!Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.


Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny - 10.07.2021 Gwizdanów - występ zespołu Osetnopolanie

Lato z Domem Kultury

Lato z Domem Kultury


Liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji pod nr telefonu: 695 996 875


gra na gitarze

Spotkanie sekcji


W czwartkowy wieczór w sali widowiskowej odbyło się spontaniczne spotkanie sekcji oraz grup zainteresowań naszego Domu Kultury. Na scenie w większości pojawili się debiutanci, młodzi adepci sztuki muzycznej, a na widowni dopingujący rodzice, dziadkowie, czy też znajomi. Mogliśmy usłyszeć dźwięki trąbki, saksofonu, klarnetu, gitary, ukulele, perkusji, instrumentów klawiszowych, jak i śpiew. Efektami swojej pracy chwalili się członkowie grupy filmowo-fotograficznej, warsztatów plastycznych, jak i nasze ukochane Panie z rękodzieła. W naszej artystycznej rodzinie nie może zabraknąć sekcji brydża sportowego, gitary basowej, grup z rytmiki, grupy teatralnej, zespołów śpiewaczych Osetnopolanie, Ancora, Niezapominajki oraz zespołu Big Band Domu Kultury w Górze. Wszystkie działania można również śledzić na naszym kanale YT https://www.youtube.com/c/SekcjaFilmowaDomuKulturywGórze
Cieszymy się, że coraz częściej spotykamy się na scenie. Dobrze, że jesteście!

Nagrania audio do teledysku

Nagrania audio do teledysku
Big Band Domu Kultury w Górze tuż przed przerwą wakacyjną jest w "gazie"! Za nimi warsztaty z znakomitym dyrygentem Mariuszem Dziubkiem, kilkudniowy obóz muzyczny, wiele efektywnych prób, a ostatnio - nagrania audio do teledysku. Efekty poznacie Państwo jesienią - będzie ogień! Ponadto, lada moment poznamy datę długo wyczekiwanego koncertu pamięci Anny Jantar, Andrzeja Zauchy oraz Zbigniewa Wodeckiego. Będzie się działo!

Zespoły śpiewacze ponownie w akcji!

Zespoły śpiewacze ponownie w akcji!
Ogromnie cieszy powrót do wspólnych prób naszych seniorów. Zespół działający przy GUTW - "Ancora" oraz zespół "Niezapominajki", po dłuższej przerwie wzbogacają swoim śpiewem życie kulturalne naszego Domu Kultury. Radość, zaangażowanie oraz pasja, które można dostrzec na zdjęciu obok, jest bezcenne! Dobrze, że jesteście.
Pozdrowienia kierujemy do instruktora zespołów - Kacpra Szymczaka, jednocześnie zapraszając do zapoznania się z jego działaniami na profilu FB Kacper akustycznie.

strona    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10