Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

koncert

Koncert zespołu Man in the box


Man in the box dzięki za sobotę! Scena górowskiego DK zapłonęła, a ściany do tej pory pochłaniają grungowe dźwięki.
Jak Wasze wrażanie?Podzielcie się fotkami, filmikami w komentarzach na FB koniecznie!
Link do zdjęć autorstwa Ireneusza Kaczmarka. 

Spektakl teatralny "W pracowni Elfów"


14 i 16 grudnia w Domu Kultury w Górze odbędą się świąteczne spektakle teatralne pt. "W pracowni Elfów".

Edycja dla rodziców odbędzie się 14.12.2021 r. o godz. 17:00
Edycja dla dzieci ze szkół i przedszkoli odbędzie się 16.12.2021 r. o godz. 9:00

W ramach występów teatralnych odbędzie się także ważenie św. Mikołaja. Będzie to podsumowanie charytatywnej akcji zbiórki monet na Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo, której głównym koordynatorem w naszym mieście jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Prusa, przy ulicy Marii Konopnickiej 2 w Górze. 

Więcej szczegółów wydarzenia pod adresem www.ilewazymikolaj.pl oraz u głównego koordynatora akcji.

Jarmark Adwentowy


Już teraz zapraszamy na Jarmark Adwentowy - edycja 2021. Kolejny raz z rzędu impreza odbędzie się w Domu Kultury w Górze już 12 grudnia 2021 r. o godzinie 11:00. 

Zachęcamy do wystawiania stoisk z wyrobami oraz zgłaszania prezentacji artystycznych. 

Karta zgłoszenia i więcej informacji tutaj.

Konkurs czytelniczy i konkurs poezji recytowanej 
VORTBELECO EN ESPERANTO

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym i konkursie poezji recytowanej VORTBELECO EN ESPERANTO.

Wszelkie INFORMACJE można uzyskać pod adresem: festivalo.eo@gmail.com  podając w temacie e-maila: E-POEMO.
Telefon +48 692 551 131 /+48 692 471 472, www.ecem.com.pl

Formularz Zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ. Wypełniony formularz prosimy odsyłać na festivalo.eo@gmail.com podając w temacie e-maila: E-POEMO.

Konkurs na stroik Bożonarodzeniowy


Zapraszamy do udziału w konkursie na stroik Bożonarodzeniowy. Prace należy dostarczać do sekretariatu Domu Kultury w Górze do 6.12.2021 r. do godz. 15:00. 

Szczegółowe informacje dostępne w REGULAMINIE

Turniej esportowy FIFA2022


Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym turnieju e-sportowym FIFA2022, organizowanym przez Dom Kultury w Górze oraz E-sport dla Każdego Paweł Danielak. 

Więcej informacji szczegółowych w REGULAMINIE TURNIEJU

Stand-up Piotrek Szumowski


Już dzisiaj zapraszamy na stand-up Piotrka Szumowksiego, który odbędzie się 25.11.2021 r. o godz. 19:00 w Domu Kultury w Górze. 

TRIBUTE to Jantar, Wodecki, Zaucha


Niezapomniany wieczór z muzyką Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego oraz Andrzeja Zauchy w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze przechodzi do historii! Koncert miał miejsce 23.10.2021 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze. Wzruszona publiczność, mocne słowa zawarte w tekstach i poruszające, a momentami zabawne fragmenty filmowe pomiędzy utworami zagrały tak mocno, że zapewne nikt nie wyszedł z koncertu bez wyłonienia jakichkolwiek emocji z wnętrza siebie.

Już teraz zapowiadamy kolejne wydarzenie tego typu w nadchodzącym 2022 roku. Wracamy do ciężkiej i żmudnej pracy nad kolejnym repertuarem, a wszystkim obecnym na koncertach dziękujemy za obecność i wspólne przeżywanie tego, co najlepsze w muzyce — niezapomnianych emocji.

Koncert Man in the boxzespół

Festiwal Piosenki Biesiadnej

Dobiegła końca wielka biesiada w sali widowiskowej DK. "Gdybym miał gitarę", "Marianna", "La Paloma" i wiele, wiele innych przebojów mogliśmy usłyszeć w wykonaniu 12 zaproszonych zespołów. Byli z nami: Włościanie, Osetnopolanie, Zespół Lejdis, Niezapominajki, Razem Raźniej, Wąsoszanki, Zespół Familia, Zespół Jesienny Liść, Nadodrzanie, Zespół Pod Klonem, Góreczanki oraz Zespół GUTW Ancora. Gratulujemy występów śpiewakom, muzykom oraz instruktorom, jednocześnie życząc dalszej pasji i wytrwałości w działaniach. Wierzymy, że niebawem widzimy się ponownie!

Warsztaty Big Bandu

Przygotowania do koncertu trwają w najlepsze! Efekty pracy zespołu Big Bandu Domu Kultury w Górze już niebawem!
Pozdrawiamy z muzycznych warsztatów.

Fabrizio Walker

Akustycznie Gramy - Fabrizio Walker


Kolejny koncert z cyklu akustycznie gramy to już historia. Tym razem gość poniekąd egzotyczny, bo aż z Kostaryki. Fabrizio Walker muzycznie, jak i słownie przybliżył nam kulturę latynoamerykańską i wprowadził nietuzinkowy klimat w naszym DK. Świetny koncert! Kto był ten wie, a kogo brakowało niech ŻAŁUJE!


czarna wstążka

Dotarła do nas smutna informacja o  śmierci Pani Teresy Litwin.

Teresa Litwin (8.07.1931-29.09.2021) z wykształcenia była choreografem, od 1982 roku dyrektor Domu Kultury w Górze, a później kierowała jego filią w Czerninie. Jej największą pasją było prowadzenie zespołów tanecznych, z którymi osiągała sukcesy na różnych szczeblach. Przez kilka kadencji była radną i pracowała w komisjach oświaty i kultury. Najwyżej sobie ceniła odznakę Zasłużony Działacz Kultury, mimo że otrzymała równie Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi. We wszystkim co robiła była klasa, precyzja, doskonałość i co najważniejsze - serce.
Kierujemy ogromne wyrazy współczucia dla rodziny.
Pogrzeb odbędzie się 2 października (sobota) o godzinie 11:00, na cmentarzu Komunalnym w Górze.

Wstawa prac malarskich Marty Polechońskiej


Od środy 29.09.2021 r. w Wieży Głogowskiej można będzie podziwiać wystawę prac malarskich Marty Polechońskiej. 

Na początek kilka słów o autorce wystawy. Urodzona w Poznaniu, a pochodząca z Głogowa artystka, na stałe jednak związana duszą i sercem z Górą. To tutaj się wychowywała i bawiła jako dziecko, odwiedzając swoją babcię przy ulicy Żeromskiego. Stąd jej pasja, ukazująca niezliczone charakterystyczne miejsca, kamienice, uliczki i zakamarki miasta Góry.

Ukończyła Filologię Germańską i od 20 lat mieszka we Wrocławiu, gdzie uczy języka niemieckiego i muzyki w Szkole Podstawowej nr 81 im. Wandy Rutkiewicz. Jak sama mówi -"Malarstwo to moja pasja... nigdy się tego nie uczyłam
i nie zamierzam". Oprócz tego jej wielkie namiętności to koleje, języki obce i Rumunia. 

Publikując swoje prace na Facebooku, często dopisuje kilka słów wspomnień, które towarzyszyły jej podczas spędzania chwil w Górze.

Wystawa w wieży liczy 75 obrazów. Najczęstszy format to 15 x 20 cm i 18 x 24 cm. Technika to w większości akryl na podobraziach. Nieliczne wykonane są w technice akwarelowej. 

Ach... gdyby każdy  tak malował bez jakiejkolwiek nauki... ;)

Przypominamy, że wieża czynna jest w każdą środę i czwartek w godzinach 12:00 - 15:00 oraz pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca oraz drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 14:00 - 17:00.

TRIBUTE to Jantar, Wodecki, Zaucha


W sali widowiskowej Domu Kultury w Górze zabrzmi muzyka niezapomnianych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Oddamy hołd wielkim artystom - Annie Jantar, Zbigniewowi Wodeckiemu oraz Andrzejowi Zausze. Wyjątkowe aranżacje w wykonaniu Big Bandu Domu Kultury w Górze pod batutą Arkadiusza Gustawa.
Dwa koncerty: 17:00 oraz 19:30.
Bilety w cenie 20 PLN do nabycia w sekretariacie Domu Kultury w Górze.

strona    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10