Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

tort

Podsumowanie 30.Finału WOŚP

W piątek 1 kwietnia 2022 r. zorganizowaliśmy podsumowanie 30.Finału WOŚP, na którym oficjalnie uhonorowaliśmy zasłużonych wolontariuszy, którzy zebrali największą ilość pieniędzy. Dzięki dzielnym wolontariuszom kwestującym na rzecz 30. Finału WOŚP, którzy nie przestraszyli się niesprzyjającej pogody udało się zebrać 51 061, 32 zł. Do zebranej kwoty przyczyniła się także ogromna rzesza sponsorów, osób i firm. Po raz kolejny udowodnili  jak wielkie mają serce i chęci pomagania. Na spotkaniu nie zabrakło tradycyjnie WOŚP-owskiego torta, którego każdy mógł skosztować.

Sponsorzy i osoby zaangażowane w  tegoroczną Orkiestrę:

1.      Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz
2.      Ośrodek Kultury Fizycznej w Górze
3.      Patryk Oleszkiewicz
4.      Małgorzata Makowska
5.      Lakiernia Martyna Ptak
6.      OSI Poland Foodworks
7.      MONOLITH FILMS SP. Z O.O.
8.      Chemeko - System SP. z o.o.
9.      Złotnik Góra Marek Niewrzał i Tomasz Jaz
10.   Kwiaciarnia "Kwiaty dla Ciebie" Zdzisław Styczyński
11.   Masaże-Tomek.pl
12.   ParalotniePoznan.pl
13.   Kosiński Automyjnia
14.   Zakład Fryzjerstwa Męskiego ZOTTO
15.   Marzena Myszorek
16.   PSB Mrówka
17.   "Kram" S.C. Stanisława Janus-Polarczyk , Henryk Polarczyk
18.   Black Ravens MC Poland
19.   Teresa Witkowska
20.   Piekarnia-Cukiernia Gierczak
21.   PSS Góra
22.   "Rosette" Gastronomia i Catering Zdzisław Żmiejewski
23.   Demi SM Góra
24.   KRAUZ sp. z o.o.
25.   Edward Witkowski
26.   Irena Młyńska
27.   Patrycja Małachowska
28.   Jerzy Żyłuk
29.   Patryk Gortych
30.   El Protect Kmil Rogasik

31.   Kwiaciarnia Hortensja Aneta Śliwiak
32.  Huta Szkła Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
       Elżbieta, Ryszard i Monika Popławscy
33.   Księgarnia przy Wieży Głogowskiej
34.   AW Artur Wasilewski
35.   Bogusława Bareła-Wasiuk
36.   Martyna Witek
37.   Joanna Chrzanowska
38.   Mateusz Szuszkiewicz
39.   Jadwiga Kaszkur-Kieruzel
40.   Beata Buczyńska
41.   Halina Majewska
42.   Magdalena Ślosarczyk
43.   Arkadiusz Gortych
44.   Beata Hałaś
45.   Katarzyna Jabłońska
46.   Renata Palczyńska
47.   Liwia Stolarczyk
48.   Ryszard Wawer
49.   Ewa Gano
50.   Andrzej Jaśkiewicz
51. Joanna Gezela i Robert Gezela "Euforia Biegacza"
52.  Wojciech Zagubień
53. Małgorzata Jankowska

Do zobaczenia za rok!


warsztaty

Warsztaty z emisji głosu


Sukces wymaga często długiej, wytężonej pracy, której nie boją sią nasi wokaliści! Po raz kolejny sięgamy po cenne rady od Emilii Ziegler z PoGłos - Szkoła Emisji Głosu. Praca nad materiałem Krzysztofa Krawczyka trwa!
Dziękujemy za wyczerpujące warsztaty!

Plakat

Uprowadzona księżniczka/Vykradena pryntsesa


Darmowy seans bajkowy w języku ukraińskim dla naszych przyjaciół! Będzie fajna atmosfera, popcorn i sporo dobrej zabawy. Zapraszamy.


"Tam, gdzie słowa zawodzą, przemawia muzyka". Muzyką chcemy wyrazić szacunek tym, którzy walczą i dać siłę tym, którzy cierpią. Jesteśmy z Wami!

Dom Kultury w Górze stoi otworem dla przyjaciół z Ukrainy. Wspólnie spędzimy miło czas grając, śpiewając, oddając się swojej pasji. Przekazujcie i zapraszajcie do nas!  

#PolskaUkraina #Razem #WojnieSTOP


Galeria

Koncert Mariusza Kalagi


Cudowna muzyka, atmosfera oraz dawka dobrego humoru. O to wszystko zadbał nasz niedzielny gość - Mariusz Kalaga. Cieszy widok rozśpiewanej i roztańczonej publiczności w sali widowiskowej naszego DK, a szerokie uśmiechy tuż po koncercie wyrażają więcej, niż tysiąc słów.


koncert

Dzień Kobiet


Tegoroczny Dzień kobiet to już wspomnienie. Wierzymy, że to dobre wspomnienie dla naszych wczorajszych gości, których serdecznie pozdrawiamy.
Bardzo miły wieczór z muzyką oraz iluzją przy kawce i cieście. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania - Kacper Szymczak, Bartosz Błaszczyk, Kamil Błażejewski.

Wystawa Exlibrisów ks. Ignacego Ryndzionka

Wystawa Exlibrisów ks. Ignacego Ryndzionka


Od wtorku 1 marca w Wieży Ciśnień można podziwiać pierwszą w historii Góry wystawę zainstalowaną w Wieży Ciśnień. Prezentowane są na niej exlibrisy autorstwa ks. Ignacego Ryndzionka - krakowskiego artysty, urodzonego w  Leompolu, sercem jednak związanego najbardziej z Górą.

Do naszego miasta przyjechał jako repatriant po II Wojnie Światowej, gdzie pobierał naukę w Szkole Podstawowej. To wtedy zakochał się w Górze. W wolnym czasie, rysuje, maluje, pisze, a także  tworzy exlibrisy. Ksiądz Ignacy na co dzień jest kapłanem w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Powołanie Salezjańskie sprzyjało rozwojowi umiejętności plastycznych. Były to dekoracje dla sceny teatru seminaryjnego. Plastyki  uczył się u braci Salezjanów, którzy mieli za sobą wyższe  studia w tej dziedzinie. Jako kapłan pracujący
w duszpasterstwie, ukończył Państwowe Ognisko Kultury Plastycznej we Wrocławiu. Przez 6 lat pobytu we Wrocławiu wytworzył ponad 100 znaków w linolicie. Brał udział w wystawach i tworzeniu tek. Pracował w poligrafii Salezjańskiej w Krakowie. Prowadził kursy plastyczne w Seminarium Duchownym. Zajmował się dekoracjami kościołów, imprez religijnych. Przez 25 lat był misjonarzem - duszpasterzem na Ukrainie i w Rosji. Między czasie tworzył znaki, większość w kresce. Do chwili obecnej wykonał około 250 exlibrisów. Na wystawie w Wieży Ciśnień zobaczyć możemy 120 z nich. Tworzył też grafikę użytkową, zaproszenia, dyplomy, plakaty. Dalej bawi się tworząc exlibrisy, a zachętą do tego są wystawy znaków.

Ksiądz Ignacy serdecznie dziękuje władzom miasta za umożliwienie ekspozycji - "Jestem z Górą związany od 1945 roku. Wszystkie sprawy miasta i jego dzieje nie są mi obojętne. Dlatego cieszę się, że mogę pokazać jakiś dorobek".

Wieża Ciśnień w Górze otwarta jest w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach 12:00 - 15:00 oraz drugą sobotę każdego miesiąca oraz pierwszą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 14:00 - 17:00

 Wystawa Żołnierze Wyklęci

Wystawa w Wieży Głogowskiej "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"


Od 1 marca 2022 roku można zwiedzać wystawę pt. "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". Jest to wystawa zorganizowana w celu przywrócenia pamięci Żołnierzom Wyklętym, którzy od 2011 roku obchodzą swoje święto w dniu 1 marca. Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Patriotyczna Góra oraz 1-2 Hufiec Pracy w Górze. Wystawę można zwiedzać w każdą środę i czwartek w godzinach 12:00 - 15:00 oraz pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca w godzinach 14:00 - 17:00 oraz drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca w godzinach 14:00 - 17:00.

koncert

Akustycznie Gramy ZAGI


W czwartkowy wieczór mogliśmy posłuchać młodej artystki z emocjonalnym wokalem przy melodyjnych dźwiękach gitary. Piosenki, które usłyszeliśmy, Zagi stworzyła podczas 11 transmisji online, które prowadziła na swoim kanale youtube w trakcie lockdownu. W całym procesie tworzenia każdej z ośmiu piosenek aktywnie uczestniczyli fani artystki, a proces ten można oglądać na youtube.

Plakat

Dzień Kobiet


Dom Kultury zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 8 marca 2022 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej. W programie wspólne śpiewanie, iluzje karciane oraz słodki poczęstunek.


Antoni Syrek Dąbrowski

Stand'up Antoni Syrek-Dąbrowski


Początek tygodnia rozpoczęliśmy dobrym humorem z Antonim Syrkiem-Dąbrowskim i Łukaszem Kowalskim. Mieliśmy okazję posłuchać programu "Życie". Dziękujemy chłopakom za sporą dawkę świetnej zabawy i profesjonalizmu.


Plakat

Akustycznie Gramy ZAGI


Kolejne Akustyczne Granie w naszym DK! Bardzo ciekawe CV i trzy złote płyty tej Pani, dlatego też zapraszamy na cudowny czwartkowy wieczór z muzyką na żywo!


Plakat

Koncert Mariusza Kalagi


Jeśli chcielibyście Państwo mile spędzić czas i posłuchać melodyjnych piosenek, uśmiechnąć się słuchając inteligentnego humoru i zabawnych dialogów z publicznością, jednocześnie pośpiewać znanych i lubianych szlagierów, zapraszamy Was na koncert, na którym wystąpi – Mariusz KALAGA.

Bilety do nabycia na  


Plakat

Ferie z Domem Kultury ODWOŁANE


Niestety... pandemia kolejny raz krzyżuje nam plany. 

Jesteśmy zmuszeni w tym roku odwołać ferie z Domem Kultury. 

Mamy nadzieję, że zobaczymy się już na wakacjach.

Więcej informacji pod telefonem 530 933 222


30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już za nami. Na ulicę wyruszyło 62 wolontariusz i pomimo wietrznej pogody uzbierali aż 34 930 zł. Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi o wielkich sercach zaangażowanych
w akcję.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom za wsparcie, dzięki którym zwiększymy jeszcze uzbieraną kwotę. Przedmioty otrzymane od sponsorów można licytować aż do 14 lutego na aukcji allegro:  

>>> Allegro Sztab 6003 <<<

Jedną z najdrożej zlicytowanych aukcji była kolacja z Burmistrz Góry, kwota otrzymana z licytacji to aż 5000 zł
a zwycięzca licytacji to CHEMEKO-SYSTEM.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zachęcamy do ponownego udziału za rok.

Już niedługo na naszej stronie ukaże się pełna lista sponsorów.


Odwołana część artystyczna WOŚP

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Siema! 

Tym razem nie mamy dobrych informacji. Część artystyczna 30 Finału WOŚP sztabu 6003 zostaje odwołana. 

Bez zmian pozostaje bieg "Charytatywna 400-tka".

Sobotnia zbiórka krwi została przeniesiona na halę sportową Arkadia ul. Szkolna 2A

Kwesta wolontariuszy oraz prezentacja pojazdu Mercury Grand Marquis pozostają bez zmian.

Licytacje zostają przeniesione na portal Allegro.

Przepraszamy za utrudnienia i do zobaczenia za rok!

strona    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10